Nejsou parfémy a kvalitní kosmetika už trochu ohraným dárkem k Vánocům, narozeninám, výročím a také na Valentýna? Naopak, pokud tedy nekupujete v supermarketu první flakón na parfém, co vám přijdou pod ruku. Kvalitní vůně jsou stálicí, která potěší vždy. A to bez ohledu na pohlaví, protože i moderní muži o sebe pečují víc, než jak tomu bylo dřív. Proto parfém může být skvělý dárek na valnetýna pro něj.

Kde se vzal svátek zamilovaných?

Jisté je, že romantické obřady se konaly už ve starověkém Římě. Už tehdy kolovaly lístečky se jmény dívek, předchůdci dnešních přání, valentýnek. Jméno Valentýn oslavy získaly po stejnojmenném knězi, který zemřel mučednickou smrtí mimo jiné za to, že tajně oddával zamilované páry, přestože Claudius II. si přál svobodné vojáky, které nebude doma držet manželka s dětmi a kteří půjdou ochotně bojovat. Moderní valentýnské zvyky jsou samozřejmě mladší než tato smutná historie, obchody jsou zaplaveny tematickými srdci až od dvacátého století.

Avšak nazývat kvůli tomu Valentýn novodobým a komerčním svátkem, to je trochu škoda. Je to stejné jako s jakoukoliv jinou oslavou během roku. Můžete si ji užít po svém, tedy nepodlehnout všeobecnému šílení a zabývat se hlavně duchovní podstatou daného období, kterým je v únoru oslava lásky, ať už ve fázi zamilovanosti nebo společného soužití. A je přirozené, že drahou polovičku chceme něčím potěšit.

Co dát k Valentýnu?

Vyhněte se kýčům s milióny namalovaných srdíček a anglickými nápisy LOVE. Raději darujte opravdovou kvalitu, na kterou se nebude prášit: vynikající parfémy. Když vědci zkoumají, co se lidem nejvíce vrývá do paměti, docházejí k závěru, že jsou to hlavně vůně. Často zapomeneme jména, názvy, podoby lidí a míst, ale krásná vůně nás dokáže přenést o desítky let nazpět. Prostě víme, že jsme se s ní už setkali a že nám to bylo příjemné. Dokážeme jí být až posedlí! (Ne náhodou se jedna úspěšná řada vůní jmenuje Obsessed.) Dnes si u příležitosti Valentýna představíme vybrané produkty z voňavého online sortimentu, s možností pohodlného doručení až domů nebo do práce.

Bestsellery mezi parfémy

Mnohé vůně se na trhu objeví a po čase zase zmizí. Prostě nezaujmou tolik, aby se staly proslulými. To není případ trvalých hitů, které se mohou vyrábět desítky let a stále být žádané jako vyvážené nádherné vůně. Je logické, že s takovými parfémy málokdy šlápneme vedle, i pokud ještě neznáme přesný vkus našeho protějšku. Skvělou volbou může být originální flakon na parfém.

Už flakón dámské vůně Euphoria od Calvina Kleina dává tušit, že máme co dočinění s výjimečným potěšením smyslů. Školený nos v Euphorii cítí granátové jablko, lotos, magnólii, mahagonové dřevo, fialku a další složky. Výsledkem je až mytická vůně, dávající vzpomenout na kvetoucí orchideje, opojnost orientu, svůdnost těla. Ženy oceňují i její trvanlivost po aplikaci a dostupnost různě velkých balení i odvozených výrobků (Deep Euphoria, Euphoria Fresh).

Z pánských vůní můžeme jmenovat třeba značku Hugo Boss, jejíž toaletní vody Boss jsou trendem posledních let. Prodávají se nejen v samostatných mužných flakónech, ale také jako okouzlující dárkové kazety, včetně deosticku nebo s menším dodatečným balením toaletní vody na cesty. Vůně Boss je klidná, sebejistá, ale ne bez energie, cítíme přiměřenou sladkost i kořenitost. Prohlédněte si také video upoutávku na tento mimořádný čichový zážitek.

Levné parfémy pro zamilované

I pokud nemáme stovky nebo dokonce tisíce korun na nejlepší vůně, nemusíme se spokojit se špatnými výrobky. Mezi levnějšími toaletními vodami také nalezneme obdivované hity. Pro dámy například květinový deospray řady Fenjal, slibující uvolňování příjemného aroma po celých 24 hodin, anebo toaletní vodu Rock Woman, vyrobenou na zakázku televize MTV a určenou pro všechna rebelská srdce. Pro pány je připraven třeba Amplify, rovněž pod hlavičkou proslulé hudební televize. Má oslovit všechny nezávislé muže, co jsou nadšenci do života a svých koníčků. Dejte nejen únorovému láskyplnému večeru atmosféru, na kterou se opravdu nezapomíná.