Vždycky, když sleduju nějakou zajímavou módní přehlídku, přijde mi škoda, že jsou modelky nalíčené zvláštním stylem. Vím, proč to návrháři a stylisté dělají, jde jim o celkový umělecký dojem, ale je škoda, že jako běžná žena si moc inspirace ke každodennímu make-upu neodnesu. Proto radši sleduji některé beauty youtuberky, které se šminkami dlouhodobě zabývají a mám jistotu, že když nějaký produkt vyzkouší a mně se z jejich videa líbí, bez problémů ho v Česku dostanu. To platí i pro následující trendy, které jsem pro vás vybrala.

Make-upový základ

Žádná pleť bohužel není úplně dokonalá, pokud vás po focení nevylepší photoshopem… Proto za základ kvalitního líčení považuji dobrý make-up. Mám na něj poměrně vysoké nároky a myslím i všechny beauty youtuberky, které sleduji. Jsem ráda, když drobné nedokonalosti skryje bez toho, abych na ně musela předtím nanášet ještě silný korektor, nesmí mi ucpávat póry, nesmím ho nanesený cítit jako něco těžkého na obličeji. A chci co nejpřirozenější sjednocený odstín, nepotrpím si na kolotočové tvářenky. Zkusila jsem projet nějaká videa, kde jsou swatchovány různé make-upy, a nakonec jsem došla k celkem provařené značce Revlon. Jejich make-up Colorstay je otěru odolný a neobsahuje olejové složky, takže nemám pocit mastného filmu na tváři. Jo a dokonale přesná dávkovací pumpička, ta se jim opravdu povedla. Pokud jde o odstín, kupuji si nejraději Nude, ale vyzkoušela jsem i Ivory, i když ten byl na mě možná až příliš světlý. S tmavší pigmentací pokožky nebo opálením si můžete dovolit, zejména na večer, i nejtmavší odstíny řady, Sand a Fresh Beige.

Řasenka

Ne každá máme ráda kompletní líčení očí, přestože třeba kvalita stínů ušla dlouhou cestu a už se nedrolí a jsou k dostání v úžasných odstínech. Ale použití řasenky je rychlá cesta k výraznějším a smyslnějším očím. Moderní řasenky řasy neslepují a skutečně opticky prodlužují. Na doporučení z videa jedné holčiny jsem vyzkoušela dánskou progresivní značku Gosh. Pod názvem Rebel Eyes Mascara prodávají za sympatickou cenu řasenku s velmi dobře tvarovaným nanášecím štětečkem nebo chcete-li kartáčkem, se kterým nemám problém lehce přejet ani dolní řasy. Řasy jsou po aplikaci dokonale oddělené, srovnané a zpevněné. Důležitý je pro mě ale i fakt, že složení obsahuje vyživující složky, konkrétně ricinový a rakytníkový olej, takže nejde jen o povrchní make-up, ale komplexní péči o zdraví a lesk řas. Plním si tak sen o sexy očích, což je při flirtování k nezaplacení.

Lesk na rty

Ne vždycky mám náladu použít rtěnku. Přece jenom se nedá říct, že by existovala nějaká, která opravdu vydrží pouze na rtech a neobtiskne se třeba na sklenici. Navíc při aplikaci to chce vychytat co nejpřirozenější tvar. Vždycky mě ale zachrání tónovaný lesk na rty. Soudě podle módních videoblogerek nejen mě přijdou lesky občas lepší než „plnohodnotné“ rtěnky, které vytvářejí až zbytečnou vrstvu. Skvělé lesky gelovité konzistence vyrábí značka Kailijumei, jmenují se Clear Gloss a myslím, že už jste o nich slyšely. V první řadě jsou unikátní tím, jak barví. Zdánlivě průhledný gel, zatraktivněný zlatými vločkami a květem uvnitř lahvičky, se zabarvuje až po nanesení na rty, a to podle teploty a pH. Máte tak vlastně odstín na míru! Intenzitu odstínu můžete ovlivnit použitím jednoho ze dvou aplikátorů, které jsou součástí balení. Já mám radši ten jemnější, co nanáší menší množství, ale volba je na vás. Druhá obrovská výhoda lesku Kailijumei spočívá v jeho pečujícím složení. Není je pro parádu, ale rty hydratuje a vyživuje díky výtažkům a esencím z levandule, jadérek hrozna a oliv. Konec rozpraskaným rtům díky přírodním pokladům! No a konečně zatřetí, na to, že jde „jen“ o lesk, má tento gel neuvěřitelně dobré vlastnosti. Vydrží až 12 hodin, nesmývá se a nepozorovala jsem ani výraznější obtisky na hrnečku. Vyzkoušíte?

Top Beauty Youtuberky

ceske beauty youtuberky
Teď asi přichází to hlavní, jaké beauty youtuberky sledovat? Jejich výčet je velký a v našich končinách určitě doporučuji sledovat tyhle beaty kanály:

V dalším díle se podíváme na mé oblíbené beaty blogerky, které píšeou tak úžasně, že se o jejich blogy musím s vámi podělit.