Když jsem přemýšlela, o čem napsat tentokrát, nakonec jsem si řekla, že zdraví a kvalita pleti nebude šlápnutím vedle. Bohužel jsem normální ženská, která s kosmetickými nedokonalostmi musí bojovat, nemám bezchybnou pleť od přírody zadarmo. Ve snažení mi pomáhají některé kosmetické výrobky, které se vám pokusím představit.

Čištění pleti

Nepochybně znáte mnoho kosmetických výrobků na vyčištění pleti, nejen od líčení, ale také od nečistot, mazu a odumřelých kožních buněk. Už v tomto kroku péče je však vhodné používat značkové produkty, které obsahují cenné látky, které pleť uklidní, hydratují a postarají se o komplexní detox ošetřených částí těla. Jedním z těchto zázraků je Detoxifying Cleansing Oil od Juveny. Zní to trochu zvláštně, aby pleť od mastnoty čistil olejový výrobek, ale jakmile tuto péči v pěkné zelené lahvičce vyzkoušíte, už nebudete chtít jinak. Ušlechtilé rostlinné oleje se starají o to, aby pokožka po vyčištění nebyla vysušená, ale nádherně vláčná. Protein extrahovaný z avokáda zajišťuje vypnutí obličeje a díky obsahu dalších látek, včetně klinicky odzkoušené kyseliny hyaluronové, Juvena zaručuje trojitý protistárnoucí efekt. Produkt aplikujte krouživými masážními pohyby a následně jemně stírejte kosmetickým tamponkem navlhčeným vlažnou vodou.

Vynikající čistící účinek mají také pleťové masky. Někdy jsem používala jednorázové sáčky s maskami z drogistických řetězců, ty mi ale někdy způsobovaly mravenčení a pálení obličeje. Pleť byla sice vyčištěná, ale za cenu podráždění. Proto jsem přešla na Estée Lauder NightWear Plus Detox Mask a nemůžu si ji vynachválit. Má perfektní konzistenci, takže ji můžete nanést v tenké vrstvě. Efekt odmaštění a rozjasnění pleti je znát už po pouhých třech minutách, i když se přiznám, že já ji nechávám působit o trochu déle, je mi líto ji smýt tak brzy. Dá se používat pravidelně, což vede ke snížení výskytu rozšířených pórů a černých teček. Obsahuje speciálně vyvinutý komplex antioxidantů v kombinaci s kaolínem. Aktuálně se prodává balení 75 ml, i když v cizině jsem viděla i jinou velikost.

Krémy

Samostatnou skupinou detoxikačních výrobků jsou krémy. Mezi nejprodávanější patří Detoxifying 24h Cream od Juveny. Vím, že je to už druhý výrobek od téhle značky, který zmiňuji, ale není to placená propagace od Juveny. On to má tenhle brand přímo ve svém jménu, že opravdu funguje detoxikačně a že omlazuje. Celodenní krém, aplikovaný na očištěnou pleť, se po celý den stará o to, aby pokožka obličeje a dekoltu působila zdravě. Extrakt z kvasinek zajišťuje příval energie pro buňky, které se starají o přirozenou obnovu pleti. Můžeme tak hovořit o efektu proti stárnutí.

Určitě vás to překvapí, ale kvalitní detox pleti si můžete dopřát i s vaším vlastním oblíbeným krémem. Prodávají se totiž doplňkové kapky, které do svého denního nebo nočního krému vmícháte a obohatíte ho tak o omlazující a vyživující složky. Doporučit můžu například Clarins Booster Detox, obsahující kyselinu hyaluronovou a výtažky ze zelené kávy. Obnovuje přirozenou svěžest pokožky, která je jinak unavená a jako bez života. Cena není nízká, ale odpovídá koncentrovanému dávkování 3 až 5 kapek, takže vám kvalitní výrobek vydrží. Obohatit tímto detoxem můžete nejen svůj osvědčený krém, ale alternativně také masku nebo základ make-upu.

Speciální sérum

Chcete-li si dopřát opravdu mimořádný účinek, volte intenzivní detoxikační sérum od Diora, nazvané One Essential. Přísahají na něj mnohé osobnosti ze světa showbusinessu, pro které je svěží pleť jednou z podmínek úspěchu. Proto se Dior zaměřil na ultimátní regeneraci, kompenzující vlivy, které pokožku dennodenně poškozují, jako jsou sluneční záření, těžké kovy, škodlivé mikročástice, vnitřní toxiny, nestálé organické sloučeniny. Výsledkem je sérum, které po měsíci pravidelného používání hodnotilo pozitivně 100 % žen z 60, které se studie zúčastnily. Tak neváhejte a přidejte se k nim i vy.