Obsah dámské kabelky je jednou z velkých záhad vesmíru. Do malého prostoru se musí vejít všechno, co bychom mohly mimo domov potřebovat. Přináším vám pět tipů, bez čeho nevycházím já. Znáte všechny uvedené výrobky? Vyzkoušejte je a nebudete litovat.

Balzám na rty

Rty trpí po celý rok, ale nejvíc jim nesvědčí mráz. Zvlášť, pokud se střídá s teplem uvnitř. Jsou pak rozpraskané, nelesklé, přispívají k unavenému vzhledu, zvyšuje se náchylnost k aftům, oparům a jiným souvisejícím nepříjemnostem. Proto vám radím, nevycházejte bez kvalitního balzámu na rty. Ten by se totiž měl aplikovat často ve velmi tenké vrstvě. Nijak si nepomůžete, když rty ošetříte jen před odchodem z domova silnou vrstvou jeleního loje, protože buňky rtů pak nemohou přirozeně dýchat a nátěr se stejně brzy setře. Mně nejvíce vyhovuje zlatý LipGlam. Tento cenami ověnčený hojivý balzám vám zajistí krásné rty po celý rok. Je i kvalitním podkladem pro rtěnku. To Piz Buin Sun Lipstick SPF 30 rty nejen hydratuje, ale hlavně chrání před škodlivými složkami slunečního záření. Je tedy nepostradatelný hlavně v létě.

Deospray nebo antiperspirant

Během dne jsem si navykla pravidelně zkontrolovat, že nejsem cítit potem. Dřív jsem věřila nápisům na antiperspirantech, že vydrží celý den, ale daleko lépe se mi osvědčilo aplikovat je pouze lehce, ale třikrát denně, ráno před odchodem do práce, kolem oběda a před večerem. O to důležitější pro mě je kvalita deospraye, aby při častém používání zajistil nejen příjemnou vůni, omezil pot, ale hlavně nedráždil pokožku a neničil oblečení. Všechno splňuje deospray Chloé. Je sice dražší, ale obsahem mi docela vydrží a je možné ho sladit s oblíbeným parfémem. Pokud je pro vás pocení zejména v létě skutečně nepříjemným problémem, vyzkoušejte silný roll-on Perspirex Strong, za jehož kvalitu ručí i klinické studie.

Parfém

Jen se nepotit však nestačí. Známe to všechny, opravdové divy ve společnosti dělá kapka správně zvoleného parfému. Určitě už umíte nazpaměť rozdíl mezi toaletní vodou, parfémovou vodou a parfémem, tak jen pro připomenutí: rozdíl je v koncentraci vonné esence. Parfémové vody a parfémy jsou dražší, ale oslníte už menším množstvím. Mají navíc vysokou výdrž. Naprostým hitem sezóny pro běžné denní příležitosti i na slavnostní večery je parfémová voda Chloé Nomade. Je květinová a očaruje vás. Pokud ji dávám jako dárek a nemůžu tolik utrácet, věnuji menší balení nebo odstřik. Preferujete-li svěžest citrusů a Středomoří, musíte zkusit Dolce and Gabbana Light Blue. Mám ji ráda hlavně v létě.

Lak na nehty

Mám vyzkoušené, že na bezchybném prvním dojmu se hodně podílejí zdravé atraktivní nehty. Nemusíte běhat každý týden na manikúru, stačí mít po ruce lak, který nehty nejen krášlí na odstín, jaký si přejete, ale také je ochraňuje. Le Vernis od Lancôme si většinou přeju dostat od Ježíška nebo k narozeninám, protože při přečtení jeho cenovky krvácím intenzivnější červenou, než v laku nabízejí. Na druhou stranu musím uznat, že kvalita ceně odpovídá. Od nádherné lahvičky, přes jemný štěteček, až po nestékavost a dlouhou výdrž zářivé barvy. Levnějším lakem do kabelky je Mavala Minicolor. Vyrábějí ho v nepřeberné škále odstínů, takže si snadno můžete zpříjemnit den barevným experimentováním.

Pudr

Tady už jsme na poli dekorativní kosmetiky, o které se víc rozepíšeme někdy jindy, ale pudr je prostě základ. Kolikrát mě zachránil od orosené tváře nezdravé barvy, když mě čekaly státnice, pracovní pohovor nebo důležitá schůzka… O rande ani nemluvě, dámy. Revlon vyrábí Colorstay Pressed Powder, kterými neulpívá ve vějířcích kolem očí, ani když ho aplikuji ve spěchu. Negativem jsou jen tři odstíny, ale pokud nepoužíváte silnou vrstvu, celkem se trefíte. To platí i pro dánský Gosh Mineral Powder, který za skvělou cenu obsahuje i minerální složky pro zdravou pleť. Objeví se některý z produktů, za kterými si stojím, i ve vaší kabelce?